Adéla Švecová – Příběh hubnutí

Jmenuji se Adéla Švecová je mi 21 let a díky Vašim knihám jsem zhubla 20kg.

Na podzim roku 2020 jsem se na sebe naštvala, když jsem si prohlížela fotky z léta a byla 2x větší než moje kamarádky. Koupila jsem si 29 denní plán, podle kterého jsem začala vařit. První dny byly velmi těžké, protože jsem byla zvyklá na babiččinu českou kuchyni a měla jsem hlad. Ze začátku pro mne bylo nejtěžší jíst 2x denně polévku, ale těšila jsem se až se dostanu k ostatním jídlům, která už vypadala lákavě.

Po plánu jsem si zakoupila další Vaše knihy, podle kterých jsem vařila a pekla. Nyní jím pravidelně po 3 hodinách a už si sestavuji jídelníček také podle receptů z internetu.

Nezměnila se mi jenom postava, ale také přístup k životu. Dříve jsem byla pohodlná a unavená. Teď jsem plná elánu a nejraději chodím na dlouhé vycházky se svým psem.

Ze začátku mně nikdo nevěřil, protože si mysleli, že mám slabou vůli. Jsem na sebe hrdá, že jsem to i díky Vám dokázala.

Otázky a odpovědi

Co myslíš, že byl ten největší spouštěč, kdy jsi se pustila do hubnutí?

Bylo mi 20 let a začalo mi vadit, jak vypadám v plavkách. Mám štíhlé kamarádky a cítila jsem se trapně. Když jsem byla mladší tak jsem to tak neřešila. V zimě mně moje postava taky nevadila. Takže největším spouštěčem bylo léto a koupání.

 

Přišel nějaký moment, kdy jsi to chtěla vzdát?

Přišel hned na začátku, protože bylo těžké vzdát se toho co mi chutnalo. Začátek plánu byl hlavně o zeleninových polévkách, které jsem nikdy neměla ráda. Teď si je dám s chutí.

 

Jak se změnila tvá psychika?

Cítím se lépe, nejen fyzicky, ale i psychicky. Začala jsem si ví věřit a mít se víc ráda. Vždy mě zajímala moda a líbilo se mi spousta věcí, které jsem si díky své postavě nemohla dovolit. Dělá mi dobře, že si mohu obléct co se mi líbí a dodává mi to na sebevědomí.

 

Které zdravotní problémy s hubnutím zmizely, pokud nějaké byly.

V 10 letech jsem měla zlomeninu nártu na noze a dost často jsem pociťovala bolest. Díky zhubnutí se noze ulevilo a mám od bolesti klid.

 

Chtěla by ses někdy vrátit ke své původní váze? A pokud ne, co tě nejvíce děsí při pohledu zpět?

Určitě ne. Děsí mě velikost oblečení, kterou jsem nosila. Taky si myslím, že když jsem byla silná, tak jsem byla těžkopádná a lína. To už bych opravdu nechtěla zpět.

 

Jaká je tvé nejoblíbenější jídlo?

Moje nejoblíbenější jídla jsou: kuře na kari s jablíčky, frittáta, mrkvová pizza, banánová omáčka, sekaná s mrkví a cuketou. Ráda si také upeču zdravý zákusek na svačinu. Díky Vám jsem objevila potraviny, které jsem dřív neznala. Nakupuji úplně jinak než dřív. Zajímá mě složení a původ potravin.

 

Který pohyb, myslíš, že ti nejvíce pomohl v hubnutí?

Určitě pohyb v přírodě na čerstvém vzduchu. Každý den ujdu rychlou chůzí nejméně 5km. Je to pro mě nejlepší dobytí energie a pročištění hlavy.

 

Máš nějakou neřest z jídla, kterou máš nejraději, a i když si ji dáš, tak se váha nezmění?

Občas neodolám kousku čokolády, ale i skleničce vína s přáteli. Nepozoruji, že by mi to nějak vadilo.

 

Vaříš doma sama?

Ano, vařím si sama a velmi ráda. V neděli večer si sestavím jídelníček. Snažím se aby byl pestrý a jídla se neopakovala. Nikdy bych nevěřila, že mě vaření bude tolik bavit.

 

Přišel během hubnutí nějaký jojo efekt? Tedy vrátilo se ti třeba více než 2 kg? A co ti mohlo rozjet opět hubnutí?

Pokud si dobře pamatuji, tak žádný jojo efekt nenastal.

 

Kterou moji knihu sis oblíbila nejvíce?

Nejvíc jsem si oblíbila Vaši knihu Břicháč Tom a Lucie. Ráda jsem si přečetla i Vaše myšlenky v úvodu knihy a určitě jsem si z toho hodně vzala. Řekla bych, že díky Vám se mi změnil i pohled na život.

 

Připravuješ si jídlo na druhý den?

Ano, jídlo si připravuji do krabiček, které si beru s sebou do školy. Nevařím jenom sobě, ale i pro moji mamku, kterou jsem svými výsledky přesvědčila o tom, že jíst zdravě má smysl.

 

Jakou máš nejoblíbenější snídani?

Jednoznačně je to avokádo na celozrnném chlebu s vařeným vajíčkem.

 

Co a kdy jíš naposledy večer?

Jím pravidelně po 3 hodinách a večeře mi vychází v 18 hodin. Vařím si dvě porce hlavního jídla, jednu sním na oběd a druhou k večeři.

 

Jak se cítíš, když si dáš nějaké smažené jídlo nebo jídlo z fastfoodu?

Smažená jídla už nejím vůbec. Fastfoody nevyhledávám, raději si doma připravím zdravější varianty. Při cestování si někdy toto jídlo dám, ale jenom malé množství, protože vím, že by mi nebylo dobře.

1536 2048 AdamPrazan