Ovoce při hubnutí ANO nebo NE?

A když ano, tak kdy?

shadow-ornament

Protože Vás minulý článek s chybami zaujal a ptáte se mě nejčastěji na ovoce, tady Vám přináším můj pohled.Názorů je spousta. Toto je můj pohled, který jsem získal po prostudování mnoha článků a studií a nějak jsem k němu dospěl, že by to tak logicky mělo být. A i mnoho lidí, kteří zhubli, tak se toho drží.

Ovoce nevynechávejte, ale nejezte ho samostatně

Při mém hubnutím jsem ovoce omezil a převažovala u mě zelenina. Nikdy jsem nejedl ovoce samostatně, proto Vám to taky nedoporučuji. Není tady asi nutné vysvětlovat vše až moc vědecky, ale ukážu Vám základní princip, proč nejím ovoce samostatně. Nejdříve se ale podívejte, co takové jablko obsahuje…

Co obsahuje takové jablko?

Větší jablko obsahuje okolo 25 g sacharidů a z toho je 18 g cukru.

Bílkoviny skoro žádné, tuky taky ne, ale obsahuje 3,5 g vlákniny a ta je pro tělo důležitá.

Důležité je, že ten cukr, který je v jablku se nazývá fruktóza. Není tak škodlivý, jako běžný cukr ve sladkostech, ale pořád se vstřebává do těla rychleji, než komplexní sacharidy. Tedy ty pomalé.

Jablko tak patří do rychlých cukrů, které se rychle vstřebávají do těla a zvyšují hladinu krevního cukru.

A o tu hladinu krevního cukru tady jde…

 

 

Při mém hubnutí se co nejvíce snažím o vyrovnanou hladinu krevního cukru

Přijatý cukr se totiž v těle vstřebává do krve.

Vstřebání do buněk se řídí hormonem inzulínem.

Čím více cukrů přijmete, tím více se inzulínu uvolní.

Pokud je hladina inzulínu moc vysoká, tedy hodně cukru, tak se přijatý cukr nepřemění na energii, ale uloží se do tuku.

Pokud je hladina inzulínu nízká, tak se přijatý cukr přemění na energii a tělo ji využije. Tedy nebude se ukládat do tuku a nebudete z toho přibírat.

A ještě jeden problém: Lidi s obezitou mají často problém s inzulínem, jsou na něj málo citliví a energie se často nezpracuje. Proto je pro obézní ideální se cukrům vyhýbat nebo je omezit. Jinak je hubnutí narušeno.

Tak to bylo trošku složitější, ale přesto zjednodušené vysvětlení, proč je cukr špatný a brání hubnutí.

Tady na těch křivkách můžete vidět, jak bude reagovat tělo po příjmu rychlý cukrů. Pro nás, kteří hubneme, je zásadní, aby cukr byl celý den, co nejvíce vyrovnaný.

Lidi, kteří jí pravidelně přes den sladkosti, rohlíky nebo i často větší dávky ovoce samostatně, tak mají křivku neustále nahoru dolů. Pokud je křivka dole pod úrovní ve strmém klesání, tak začnete pociťovat hlad nebo další chuť na něco dobrého. To je třeba důvod, proč hodinku po tom, co máte sladkost, začnete mít chuť na další. To je taky důvod proč po pivu, které je samý cukr, máte brzy velký hlad atd.

Po příjmu sladkosti

Takto nějak můžete vypadat kolísání po požití jedné sladkosti nebo i sladkého ovoce.

Křivka u lidí, kteří se stravují nezdravě

Celodenní příjem sladkostí, ovoce na svačinky nebo i rohlíků několikrát denně, může rozkolísat krevní cukr třeba i takto. Střídání jídla a brzkého hladu a tak celý den. Chutě na vše celý den. Proto když už přes den něco sníte, tak máte hned chuť na něco dalšího.

Ideální varianta, pokud chcete hubnout

Pokud chcete zhubnout, musíte se snažit, abyste měli krevní cukr v co nejmenších výkyvech. Nebudete tak mít chuť na vše možné celý den a tělo si nebude cukr ukládat do tukových zásob a naopak se ho bude zbavovat.

K tomu, abyste neměli rozkolísaný cukr Vám pomůže několik věcí. Tou zásadní je, abyste nejedli sladkosti a ovoce samostatně. Ovoce sice nezvedá křivku tak, jako čokoláda, ale rozhodně ji zvedne. Pokud nám jde o hubnutí, musíme ji držet při zemi.

Jedinná možnost, jak přijímat ovoce i při hubnutí je, přijímat ho současně s jinými potravinami…

Když ovoce, tak dohromady s dalším jídlem

Zpomalí se tak vstřebávání cukru do krve a křivka nebude mít takové výkyvy.

Když tedy chcete jíst ovoce, tak ho přidejte k dalšímu jídlu. Zpomalení vstřebávání cukru podpoří bílkoviny a hlavně tuk. Na svačinku si tedy nedávejte samotné ovoce, ale zároveň třeba s celozrnným pečivem, máslem, sýrem a třeba i kouskem zeleniny. Přesně co jíme v kurzu, najdete v kurzu:-)

Proč nejíst ovoce samostatně, kefír samostatně, jogurt samostatně

Další důvod…

Všechny potraviny jako třeba jablko, banán nebo ten jogurt mají často složení jednotvárné. Buď je to jen cukr nebo jen bílkovina, případně jen tuk. Vy ale Vašemu tělo nemůžete dodávat jen cukry nebo jen bílkoviny.

To je třeba případ nízkosacharidových diet, které jsou založeny na příjmu jen bílkovin. Co si myslíte, že tělo udělá, když mu budete dávat jen bílkoviny 2 týdny a žádné sacharidy? Řeknu Vám to přesně. Za 14 dní bude mít tak zoufalý nedostatek sacharidů, že je bude chtít pořád a v mega porcích. Vy budete mít vlčí hlad a sníte vše na posezení. A ještě si vše tělo samozřejmě uloží do tuku, protože vysoké výkyvy krevního cukru a pocit strádání…atd. udělají své.

Proto i v mém kurzu mám sestavena jídla s vyrovnaným příjmem všech živin, aby tělo nemělo důvod strádat a mělo vše po ruce. Když mu odstraníte tuky, bude jich mít nedostatek a zase bude strádat.

Proto zdravá svačina může být třeba to cereální pečivo + máslo+ jogurt + to ovoce. Tedy tuk, bílkovina, sacharidy najednou a tím se zpomalí vstřebávání i toho cukru z jablka.

 

Nepodceňujte Vaše tělo, je chytřejší, než si myslíte!

Nemyslete si, že své tělo oblbnete tím, že mu něco nedáte a ono se bude chovat tak, jak byste chtěli. Ne ne. Ono je chytřejší. Nazval bych to jako – zodpovědnější než mnoho lidských činů. Když mu něco nedáte, tak pro jistotu šetří, aby mělo z čeho žít, kdyby toho nemělo dostatek později.

Když mu odeberete sacharidy, tak jako první bude spalovat svalovou hmotu, protože je pro něj energeticky náročné ji živit. Proto ten kdo drží nízkosacharidovou dietu, ztrácí jako první vodu, potom svaly a až není moc svalů, tak až tuk:-) To je docela nepříjemné…

A když mu nedáte sacharidy, tak dokonce začne složitými procesy přeměňovat bílkoviny na sacharidy. Prostě ho neoblbnete:-)

Proto je celý můj kurz sestaven tak, aby tělo mělo vše, neustále člověk musel jíst, nezvyšoval se krevní cukr, nekolísal a tělo mělo konečně důvod se tuku zbavit. Rozhodně se nejedná o redukční dietu s omezováním příjmu.

shadow-ornament

Online kurz Břicháče Toma

3 měsíce s plnou podporou hubnutí

Co to je vlastně za kurz a jak to probíhá?

Kurz probíhá online, takže můžete sledovat vše z domu a nikam nemusíte chodit. Po objednání a zaplacení kurzu získáte přístup ke všem informacím.

Tedy k mému jídelníčku, návodům, vysvětlením, motivaci. Následně se přihlásíte do mého 3-měsíčního kurzu a každý den Vám přijde,jako účastníkovi kurzu, email co dělat, na co se zaměřit, jak řešit každodenní problémy s hubnutím, jak se naučit pít, jak cvičit, jak si vše zjednodušit, jak obměnit jídla. Každý den po dobu 3 měsíců. Vše je z mé vlastní zkušenosti. Máte taky možnost

Účastníci mého kurzu mi píšou, že právě tento každodenní email jim nejvíce pomáhá při hubnutí. Vidí, že v tom nejsou sami a pořád je drží motivace.V kurzu jsou muži od 25 let do 60 let. Ženy od 18 do 65 let. Jedna paní hubne i dcerou, která má ještě méně let. Jídelníček funguje na všechny kategorie.

U 2 klientek jsem jídelníček obměňoval, protože nebyly výsledky podle představ, takže jsem poradil individuální postup. Na každého funguje něco jiného, ale 99% účastníků sleduje úbytek váhy i cm. Ty výsledky jsou mezi 2-7 kg během měsíce a 2-11 cm v pasu.

Ukázky z kurzu

Po kliknutí na obrázek získáte plné zobrazení

shadow-ornament

Další kapitoly jsou obsahem kurzu a další jsou obsahem každodenního nakopávače,

který účastníci kurzu dostávají každé ráno v 6:00 hod na email.

Ukázka každodenního nakopávače pro účastníky kurzu

Jste rozhodnuti zhubnout? Začněte hned se mnou

Více informací o kurzu zde

shadow-ornament

Účastníci kurzu mi napsali…


Dobrý den Tome,

nejsem příznivcem Facebooku, přesto Vaše příspěvky sleduji téměř každý den. Rovněž každý den sleduji Vaše webové stránky, ke kterým mám přístup v plném rozsahu. Sám prostřednictvím Facebooku z různých důvodů nekomunikuji. Dovolte mi proto touto cestou Vám poděkovat za Váš přístup k nám, kteří se přihlásili do Vašeho kursu. Je mi 58 let, tedy jen o trochu starší než Váš otec (domnívám se , že je to on, jehož výsledky jste začal prezentovat). I přes svůj věk, jsem se rozhodl zapojit se do Vašeho kursu. Společně se mnou tento kurs využívá i moje manželka, která má rovněž nadváhu. Já sám jsem jsem měl 5.1.2014 104 kg, v sobotu 18.1.2014 jsem již měl 98,8 kg – je tedy vidět, že to skutečně funguje. Můj cíl je 85 kg do 31.5.2014.
Domnívám se, že finanční vklad, který jsem do kursu investoval, je skutečně v porovnání s jinými dietami minimální. Vaše nasazení, které  tomuto projektu věnujete, je obdivuhodné. 
Ještě jednou Vám jménem svým i manželky děkuji a přeji vše dobré.
S pozdravem Jarda.


Tome,díky Vám dnes jedu 6 den a ráno -2kg ani jsem to nečekala mám velkou radost a chut pokračovat, Jana.


Ahoj Tome, jsem moc ráda za to že jsem na Tebe narazila. Za týden dodržování Tvého jídelníčku jsem zhubla 2 kg. Moc dekuju za všechny rady. Petra


Tome, musím se přiznat, nejsem moc důvěřivá.Na začátku jsem váhala, zda do toho jít.Ale překvapilo mě vše, ty podrobné kapitoly, motivace a hlavně už jsem zhubla 3 kg!!! Nyní jsem moc ráda, že jsem na tebe narazila!!! Je to úžasný pocit a cítím se skvěle. Díky moc. Jitka


Tomáši, děkuji za přístup ke kurzu.Nemohla jsem od informací odtrhnout a říkám WOW! Je mi už jasné, proč to nemůže být zdarma, když jste si s tím dal tolik práce. Peněz rozhodně nelituji a věřím, že zhubnu těch svých 20 kg. Hezký den vám přeji a dekuji už nyní za vše Vladka


Ahoj Tome,

děkuji za bleskové vyřízení mého vstupu do kurzu. Myslím,že toho teď máte na svých bedrech požehnaně,ale klobouk dolů za to všechno,čímž jste si prošel a s čím vším se chcete s ostatními podělit;-)

Myslím,že celková částka za Váš kurz není ani trochu přehnaná,za to ohromné množství informací,které lidem poskytnete.Je to průměrná částka za jedno balení  “ zázračných “ pilulí na zhruba 1 měsíc,které stejně nemakají. To už je lepší si za ty peníze místo těch pilulí zaplatit permanentku na nějaké cvičení. Ale většina lidí je netrpělivá a co na sebe nabalovaly několik let,tak to pak chtějí mít za měsíc zhublé. 
Pracuji jako masérka a hodně se zajímám o bylinky,alternativní léčení a zdravý životní styl. Už jsem také ledacos na hubnutí vyzkoušela a tak jsem s velkým zájmem očekávala spuštění Vašeho kurzu. Já sama nepotřebuji zhubnout mnoho,asi 5kg abych lehce dopnula kalhoty,ale jak při masírování vydávám kupu energie a svalovinu mám také dobrou,tak potřebuji spíš vytvarovat určité partie a už se těším,jak vyzkouším Vaše rady.
Velmi Vám fandím a držím pěsti ve Vaší práci.
Mějte se hezky. Rita
http://rita-masaze.webnode.cz/

Můj kurz online z Vašeho domu můžete získat zde

OBJEDNÁVKA ZDE