Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

87. den kurz Břicháč Tom

Ideální den neexistuje

..ale každý den jste na startovací čáře!

Pěkný den, přátelé,
myslíte si, že dnes bude ideální den?:-) Já jsem přišel na to, že ideální den vlastně neexistuje. Vždy je něco trošku jinak, než si přejete. A může to být pro Vás psychická zrada, když se tyto „problémy“ nakupí.
Např. stane se Vám, že včera jste nezvládli jídla a snědli jste jen 3 jídla za celý den, místo 5-ti. Jenže dnes to taky nevyjde. Zítra taky ne. Pozítří už nemá smysl vše dodržovat a už se vezete na vlně zklamání ze sebe a začínáte uvažovat, že se vše hroutí.
Přitom čekáte na ten ideální den, kdy Vám opravdu vyjde čas na cvičení, kdy zvládnete všechna jídla nachystat. Kdy bude přesně 21 stupňů a bezvětří, protože při takových podmínkách se nejlépe běhá.
Nečekejte na ideální dny, ale žijte dneškem.
A každý další den je novým začátkem.
I když se včera nevydařil den podle Vašich představ, tak se nic neděje. Zítra začínáte opět od začátku. A vaše konečná postava nebude odrazem jednoho dne, ale souhrnem všech dnů a většina těch dnů nebude ideálních:-) Ale přesto každý den i  s malou snahou, vytvoří VELKÝ KUS PRÁCE!
Třeba se mně někdo ptal, co má dělat, když si dal kus dortu. Nic se neděje. Jedeme dál. Další den opět zdravě.
Nebo jste se probudili později a nevyjde Vám posloupnost jídel? Nevadí! Dnes prostě nebude dopolední svačinka, ale bude jen snídaně, oběd a až odpolední svačinky.
Když jste nestihli běhat tento týden kvůli práci, tak to není ideální, ale svět se nezboří. Důležité je, že zítra se do toho pustíte.
NIKDY si nesmíte říkat, že je vše ztraceno, protože jste nedodrželi to či ono. Ztraceno není nic. Ztraceno by bylo hubnutí až ve chvíli, kdy by Vás opustila víra a to nesmíte dopustit.
Musíte si věřit a i když vše nepůjde podle plánu, tak pokračovat. Raději zatnout zuby a jednou provždy zhubnout, než začínat každý rok s hubnutím.
Takže hlavu vzhůru, nestresujte se kvůli maličkostem a podívejte se zpět, jak dlouhou cestu už jste ušli.
Už jen tím, že jste se sebou začali něco dělat a došli jste až k dnešnímu dni, se výrazně odlišujete od jiných…jste šikulky a šikulové! :-)
Pěkný den Vám přeje, Tom