Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

86. den kurz Břicháč Tom

Přerušovaný půst hubnutí

Jedna ze zajímavých a účinných metod hubnutí

Pěkný den, přátelé,
jestli si ještě stále myslíte, že jsem normální, tak se to dnes změní :-)
Ukážu Vám způsob hubnutí, který porušuje snad vše, co jsem Vám poslední měsíce ukazoval a říkal a dokonce si myslím, že je pro tělo prospěšný.
Ale je to způsob, který nebude vyhovovat každému. Nehodí se do začátku, proto Vám ho popíšu až dnes. A hodí se i jako budoucí možnost stravování. Je taky výhodný v tom, že bude pro tělo změnou a je možné, že vyvolá impuls na zhubnutí posledních kilogramů.
Nechám na Vás, jestli to vyzkoušíte nebo vezmete jen jako zajímavost a rozšíření obzorů.
Co je to přerušovaný půst?
Je to způsob stravy, který je hlavně v zahraničí nyní celkem populární. Jak víte, tak tělo v noci „jede“ převážně na tuky. Tedy spaluje tuky a až když mu ráno dáte sacharidy, tak začne využívat energii z nich. Princip přerušovaného půstu využívá tuto dobu a prodlužuje jí až např. do 16 hod. odpoledne.
Tedy člověk nejí od doby, kdy jde psát.
např. od 22. hod. – do 16. hod. druhý den.
V této době tělo spaluje jen tuky. A je výhodné jít ještě ráno cvičit, protože tak tělo doslova dokopete spalovat opravdu tuky.
Po ukončení půstu je dobré si dát v 16 hod. jako první zeleninový salát.
Po hodině hlavní jídlo – klidně větší porci. Maso, příloha, zelenina.
Za 2 hodiny další jídlo, třeba opět větší složené už jen z bílkovin.
A to je vše. Další den stejný postup. Dá se to libovolně kombinovat. Můžete to nejdříve držet jen do obědu, potom do 14 hod, později klidně do 18 hod. A večer si dáte 3 jídla. Ale zdravá jídla a klidně větší porci.
Výhody:
- je to neuvěřitelně pohodlné během dne, protože nemusíte myslet na jídlo a časem si zvyknete a nebudete mít hlad, pijete jen vodu, můžete si dát třeba hrst oříšků, kávu, čaj
- od večere až do pozdního odpoledne druhého dne tělo spaluje jen tuk
- 3 jídla, která si dáte budou v součtu menší, než kdybyste jedli celý den, protože tolik jídla do sebe jednoduše nedáte
Ta největší výhoda!
Říkáte si, že budete neuvěřitelně slabí. Ale je to jen pocit, který hned pomine. Tělo totiž naakumuluje všechnu energii, kterou má, zbystří smysly, bude Vám to dokonce s prázdným žaludkem lépe myslet, než s plným, budete se cítit lépe a kila půjdou taky dolů.
Není to pro nás nic nového, máme to v genech
Líbí se mi na této metodě, že dává logiku.
Kdysi dávno, když se lidi živili lome, tak trvalo nějakou dobu, než potravu našli. Většinou od rána lovili, maximálně ráno snědli pár bobulí nebo oříšků. Potom byli o hladu na lovu a až k večeru něco ulovili, tak měli hostinu. Ale do té doby o hladu běhali po lese a museli být mrštní a mít nejvíce sil.
Doporučil bych to těm, kterým váha stojí už několik dnů nebo týdnů a mají chuť zkusit něco nového. Jen upozorňuji, že největší efekt má tento způsob, když ráno nebo po obědě, případně těsně před jídlem, půjdete cvičit.
Pěkný den Vám přeje, Tom