Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

82. den kurz Břicháč Tom

Abyste už nikdy nemuseli řešit nadváhu, tak musíte najít příčinu

Pěkný den, přátelé,
dnes Vám posílám zamyšlení jednoho pána s velkou obezitou, který začal hubnout. Ta myšlenka, kterou vyslovil je velice správná a chci Vám to blíže osvětlit.
Musíte najít příčinu!
Abyste si vyřešili problémy se svou nadváhu a hlavně už NIKDY nadváhu nemuseli řešit, tak musíte zjistit příčinu přibírání. Ale ta pravá příčina není, že jste jedli nezdravá jídla. Ani to není koupení čokolády. Noční přežírání atd.
Hlavní příčina nadváhy a obezity je, odpovědí na otázku PROČ?
 
Proč si tu čokoládu kupujete?
 
Proč večer chodíte k ledničce?
 
Proč potřebujete sladké hned po ránu?
 
Proč ukusujete u televize pizzu?
 
Musíte najít odpověď na PROČ. To, že to děláte je jen důsledek něčeho a ta příčina bývá často psychického rázu.
 
Někdo chodí v noci do ledničky, protože má stres, co bude další den v práci a raději to něčím zají, aby rychle usnul.
 
Často si berete do ruky čokoládu, když se chcete uklidnit, abyste si tzv. „zklidnili“ nervy. Ze stejného důvodu berou kuřáci do ruky cigaretu. Aby si ulevili od stresu.
 
Jakmile přestanete řešit psychické problémy jídlem, zklidníte se a začnete život vnímat jinak, tak najednou ustanou problémy s nadváhou. Já jsem po zhubnutí zjistil, že mám najednou strašně moc času. Dříve jsem chodil na svačinky do obchodu nebo bufetu, trávil obědy v restauraci, stavoval se ve fastfoodu. Doma si připravoval nejrůznější chutná jídla a těšil jsem se na ten sladký mls.
 
Moje mamka vždy o víkendu vařila od rána, aby stihla uvařit chutný oběd pro celou rodinu. Všechna ta česká složitá jídla a kombinace všeho možného. Jo bylo to dobré. Ale zabralo to čas na přípravu.
 
Dnes jim tzv. funkčně. Snažím se jíst potraviny, co nejméně upravované. Snažím se jídla chystat dopředu. Neřeším problémy jídlem. A najednou jsem psychicky mnohem vyrovnanější, mám více času a ten můžu využít třeba ke sportu, času s rodinou, se psem, na procházky nebo čas využít na práci.
 
Nehledejte příčinu nadváhy v tom, že nezdravě jíte,
ale PROČ nezdravě jíte.
Pomůže Vám to.
A stres a problémy mnohem lépe odbouráte sportem. Cigarety, alkohol nebo sladkosti Vám pomůžou třeba na hodinku. Ale potom jste zase na začátku.
Sport Vám pomůže na celý den nebo celý život.
Pěkný den, Tom