Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

80. den kurz Břicháč Tom

Lépe se bude hubnout

ranním ptáčatům

Pěkný den, přátelé,
podíváme se dnes na to, jestli je pro hubnutí efektivnější pozdější vstávání nebo brzké. Myslím, že většina to má vyřešeno prací, takže to neovlivníte. Měli byste ale vědět, co je efektivnější.
Mnohem lepší na hubnutí je brzké vstávání a tím delší aktivní den
Když totiž člověk brzy ráno vstane, tak se dříve rozjede celé tělo a nastartuje se metabolismus. Během dne potom vyvinete více aktivity, která znamená kalorický výdej a více i spálíte. Je jedno jaká je to aktivita, prostě přes den jakkoliv fungujete.
Chodíte pěšky, jdete nakupovat, na procházku, doma uklízíte, pracujete na zahradě. To vše je pro tělo výdej energie. Není tak velký jako při cvičení, ale když se vše sečte, tak tělo vydá energie hodně.
Pokud budete ležet celý den u televize, tak samozřejmě výdej bude menší a tělo spálí méně. Proto i lidi, kteří mají aktivnější zaměstnání, to mají jednodušší a často jim stačí jen změnit stravu a hubnutí se nastartuje.
Když se ale probudíte později (např. o víkendu)…
Když si ale rádi pospíte, třeba se někdo probudí před obědem, tak během dne vyvinete aktivity mnohem méně a znamená to menší výdej energie. Tělo se sice opět nastartuje, ale až později. To, že jdete i spát později nemá až takový vliv, protože tělo má dané určité biorytmy, kterými se řídí.
K večeru už tělo začne zpomalovat všechny procesy a pomalu se připravuje na regeneraci, která v noci probíhá. Pokud jdete psát až ve 3 v noci, tak se dá říct, že Vaše tělo z pohledu fungování už dávno spí.
Člověk, který se probudí v 5 ráno, tak prožije aktivně např. den až do 22. hodiny.
To je 17 hodin aktivně.
Naopak ten, který se probudí ve 12 a jde spát ve 3 ráno.
Tak prožije aktivně jen 12 hodin, protože další hodiny po půlnoci už tělo zpomaluje fungování.
A těch 5 hodin rozdílu bude hodně znát.
Pokud tedy musíte vstávat brzo do práce, tak toto je asi jediná výhoda, o které jste ještě asi neslyšeli:-)
Zítra Vám napíšu něco o spánku a hubnutí. To je taky téma, které stojí za pozornost.

Pěkný den Vám přeje Tom