Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

78. den kurz Břicháč Tom

Jak si osladit pití, aby Vám chutnalo

Pěkný den,
hodně často i nyní dostávám otázku na pití. Už jsem se o tom sice několikrát zmiňoval, ale ještě Vám připomenu pár věcí a jedno neškodné pití s vitamíny.
Co nejčastěji můžete pít při hubnutí, abyste nepřibírali:
- obyčejná voda z vodovodu  (doufám, že jste ji už přišli na chuť :-)
 Nejčastěji piji běžnou vodu a už jsem si na ní zvykl a dokážu si ji vychutnat.
- neperlivá minerální voda
Abych tělu doplnil i minerály, které se vyplavují při cvičení, tak si občas koupím (např. jednou týdně) neperlivou minerálku a za den ten 1,5 l stáhnu
- zelený čaj a čaj Pu -erh
Vařím si i nyní 1-2 šálky denně. Začal mi čaj chutnat i víc než káva a nabije mě ještě více energií. Je to asi o zvyku. Kupuji sypaný čaj.
Někdy si uvařím jen šálek a zaliji. Občas si uvařím celou konvici, přidám 1/2 lžičky medu, aby se neřeklo a vymačkám 1/2 citronu. To potom popíjím celé dopoledne.
- káva
Piji tureckou kávu i rozpustnou. Naučil jsem se nesladit. Výjimečně si přidávám kapku mléka, ale i to už omezuji a nevadí mi to.
- zeleninové šťávy
Dělám si kombinaci jablko, mrkev, červená řepa. Ředím s vodou v poměru 1:1. Šťávu piji často o víkendu ráno, kdy jsem doma.
- Cola-light, Cola-zero, Pepsi light
Když mám chuť na něco sladkého, koupím si Colu light. Je bez cukru, takže na hubnutí fajn. Jsou tam sice umělá sladidla. Ale lepší vypít 0,5 Coly než sníst celou čokoládu v amoku:-)
- šumivý vitamín C a multivitamín
Skoro každý den si dávám rozpustit vit. C a multivitamín. Výhoda je, že tam není skoro žádný cukr – jen asi 2 g na tabletku a přitom dostanete sladký nápoj s vitamíny. Takže je to neškodná možnost, jak si dopřát sladkou chuť.
Když mám pocit, že mám málo energie, tak si koupím drink z Aloe Vera. Tam už ale trošku pozor. Cukr tam je, i když v menším množství. Takže nevypít najednou 2 litry:-)
Alkohol moc nepiji. Občas si dám pivo, občas víno, někdy slivovici, whiskey. Tak jednou za 2-3 týdny. Umím se bavit i bez alkoholu:-)
To je z mého pitného režimu vše. S tímto se dá vystačit bohatě a přitom máte vše pro tělo potřebné a užijete si i sladkou chuť bez obavy z přibrání.

Pěkný den Vám přeje Tom