Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

77. den kurz Břicháč Tom

Dnes váha o pár stovek gramů vyšší.

Co to znamená?

Dobrý ráno, přátelé,
ptala se mě jedna paní z kurzu. Ptal se mě i můj otec, který se mnou hubne. A uvědomil jsem si, že se často divím i já. Váha je např. jeden den o 0,5 kg vyšší. Co to znamená? Vůbec nic!
Váha v těle se liší skoro každý den. Protože se odehrávají různé tělesné změny, které Vy neovlivníte. Jen se nestrachujte, že přibíráte. Proto nedoporučuji se vážit každý den, protože je to úplně zbytečné a člověk se jen stresuje kvůli ničemu.
Např. se váha může zvýšit v závislosti na vyprazdňování. Jednoduše řečeno některý den třeba nejdete na záchod. Tedy v těle zůstane zpracovaná potrava a vyloučí se až další den. Tedy tento den Vám váha bude ukazovat vyšší hodnotu než předešlý den. Ale v další dny se zase sníží.
Váha se taky mění v závislosti na biologických pochodech ženy.
Váha se zvýší po intenzivním cvičení. Pokud jste včera hodně cvičili a dnes máte váhu vyšší, opět je to v pořádku. Svaly na sebe vážou vodu, tedy budete vážit o něco více. Ale za další dny se to zase srovná a klesne.
Všechny tyto změny budou znamenat vyšší váhu. Třeba i o 1 kg. A váha může různě kolísat. U mně se běžně hýbe o 1-2 kg. Někdy ani nevím, čím to je. Někdy mě překvapí, že vážím málo. Někdy zas nerozumím tomu, proč vážím více.
Takže se tím nestresujte, nevažte se každý den. Je to zbytečný stres.
Nemůžete udělat z těla stroj a nemůžete všechny pochody ovlivnit.

Pěkný den Vám přeje Tom