Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

68. den kurz Břicháč Tom

Panenské oleje pro zdraví

i hubnutí

Dobrý ráno, přátelé,
určitě jste si všimli, že se tukům extra moc nevyhýbám, ale vybírám si ty zdravé. Chci Vám napsat pár rad, jaké oleje kupovat a proč správný olej nemusí překazit hubnutí, ale naopak ho podpořit.
Jaké oleje kupovat?
Rostlinnému oleji se vyhýbám úplně . Celkově se vyhýbám smažení na oleji a to jakémkoliv.
Olivový olej
Někteří ho používají na smažení, ale myslím si, že to není to správné využití a taky se to obecně nedoporučuje. Naopak olivový olej hodí do studené kuchyně. Přidávám buď 2 lžičky nebo 1 lžíci do zeleninového salátu.
Kokosový olej
Pokud už něco opravdu jdu smažit nebo spíše potřebuji omastit pánvičku, tak používám kokosový olej. Jeho výhodou je, že se přepaluje až v hodně vysokých teplotách a je tak pro tělo velmi zdravý. Taky krásně voní po kokosu při smažení nebo grilování. V připravovaném jídle ho ale neucítíte.
Řepkový olej
Občas kupuji i řepkový olej, který dávám do salátů. Má totiž výborné složení 3-omega mastných kyselin. A dokonce se považuje za výživnější než olivový, to mě taky překvapilo.
Lněný olej
Úplně nejlepší olej, který by měl být i nezdravější, je panenský olej. Nyní ho beru ráno na lačno, 1 lžičku, je dobrý na zácpu a můžu jen potvrdit jeho účinky. Taky má výborné protirakovinné účinky.
Aktuálně využívám kokosový olej v teplé i studené kuchyni a lněný ve studené kuchyni.
Proč nevynechávat oleje při hubnutí?
Opět funguje to známé, že pokud tělo něčeho nemá dostatek, tak to záměrně zadržuje. To platí i o tuku. Dále jsou tuky potřebné pro tělo k běžnému fungování.
Další zajímavá věc je, že pokud tělo zjistí, že má v krvi tuk, tak přepíná lépe na spalování tuků a začíná spalovat lépe i podkožní tuk. To je docela zajímavá teorie.
Ale dává to smysl. Můžete si dát tedy před cvičením 1 lžičku oleje – olivový nebo lněný a zkusit. Pro tělo je totiž mnohem lepší najet na spalování tuků než sacharidů. Většina našich těl je v této době ale zvyklá na spalování sacharidů a tuky se nám naopak usazují. Takže je vhodné naučit tělo postupně přejít ze spalování sacharidů na spalování tuků a zdravé panenské oleje Vám k tomu pomohou.
Nebojte se tuku, ale zdravého tuku! Zdravý tuk v podobě panenských olejů Vám může pomoct i se zbavením dalších tukových zásob. Vše se dá koupit na internetu, zdravé výživě nebo akcích, které propagují zdravý životní styl.
Pěkný den, Tom