Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

67. den kurz Břicháč Tom

Taktika redukční diety

Tak trošku proti všem zásadám

 
Dobrý ráno, přátelé,
a dnes opět na téma, když to nejde, jak tomu pomoct. Nechci totiž ať to vzdáte a občas mi chodí emailu v tomto stylu: “Tome, prosím, poraď mi, mám špatné období, nějak váha stojí, v rodině i v práci problémy a nějak nevím, jak z toho ven…“
Mám s tím taky zkušenost. Třeba nejste ještě v té fázi, ale může to přijít. Takže poradím, co s tím dělat. Tělo totiž neumí hubnout v jedné rovině a nejspíše to tak nebude u nikoho. Tělo má pauzy, výkyvy, vlny, ovlivňuje ho Vaše psychika, stres, nálady, radost a vše kolem.
Když tělo řekne NE!
A někdy se stane, že tělo nechce dál. Už ho to taky nebaví, pořád spalovat, pořád trávit, být v jednom kole, jen proto, že Vy chcete dát dole tuk:-)
Měl jsem těchto období hned několik, nakonec jsem z toho vybruslil vždy tak, že jsem si dal na 2 dny tzv. „taktiku v redukční dietě“. Tzn. že jsem vše vypustil a jedl jsem celkem běžná jídla. Žádné přežírání, ale prostě jsem si dal rohlík a salám, na oběd, knedlík a omáčku, ke svačině ovoce. Tak nějak jak jí každý.
Jednou jsem měl totiž takové období, kdy se mi fakt nedařilo. Snad 14 dní váha ne a ne klesnout, měl jsem špatnou náladu a nevěřil jsem si. Jel jsem potom na víkend k rodičům a tam jsem jedl běžné věci. Běžná jídla. Dokonce i kousek chleba, nějaký ten rohlík. Ovocný jogurt. A nejedl jsem pravidelně, třeba jen 3-4 x denně. Nálada se zlepšila, najednou jsem byl v jiném prostředí a jedl jsem jinak. Ale měl jsem trošku obavy, že přiberu.
Po 3 dnech jsem se vrátil domů a zvážil se. Váha byla o 0,5 kg nižší!!!
Tak jsem začal jíst opět zdravě a váha klesla o další kilo.
Když jsem měl později zase podobné období, opět jsem na to najel a zase to pomohlo.
Když Vám bude nejhůř a nebudete vědět, co dál:
Vypněte! Pročistěte si hlavu. Dejte si pauzu, na 2 dny, na 3. Někdo na týden. Tělo nedokáže hubnout v kuse rok ani půl roku. Potřebuje pauzy a hlavně Vy se potřebujete dostat do psychické pohody.
Je lepší si dát pauzu a pak to zas rozjet,než to zkoušet plný pesimismu další měsíc s žádným efektem.
Nejhorší strach je v tom, že se budete bát, že přiberete vše, co jste zhubli. Pokud jste ale předtím jedli pravidelně, tak je metabolismus rozjetý a bude dál spalovat. Tedy i to nezdravé jídlo spálí a získá tam jiný druh látek, než jí pravidelně.
Takže taktika redukční diety spočívá v tom, že si dáte od všeho pokoj a dopřejete si i běžná jídla, která jste dříve jedli a psychicky Vám bude dobře.
Potom zase začnete. A i kdyby tělo přibralo kilo? No tak co, kilo sem, kilo tam.
Když budete v depresích bude to stát a nehýbat se klidně měsíc.
Přeji Vám hlavně pohodu a občas si dopřejte klid, Tom