Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

64. den kurz Břicháč Tom

Klobásku nebo čokoládu?

Odpověď je snadná

 
Dobrý den, přátelé,
nebudeme si dělat iluze, že někdo z nás si už nikdy nedá nic nezdravého. A právě proto tuto informaci posílám.
Vyhýbejte se cukru, ale tuk si dát občas můžete
Pokud si chcete pochutnat na něčem nezdravém a měli byste si vybrat mezi třeba pečenými žebírky, klobáskou a čokoládou, tak vždy bude to mastné méně nebezpečné pro přibrání než to sladké. Takže raději klobásku, žebírka a slaninu, než 2 čokolády.
Rozhodně ne každý den, ale uvedu Vám případ, kdy jsem byl na letním festivalu:
Zkušenost s klobáskou:
Nějak nebyla šance si tam brát svačinky ani tam jíst moc zdravě. Na výběr byl langoš, klobáska, pečené maso, cukrová vata a podobné „zajímavosti“.
Protože jsem měl hlad, jak jsem zvyklý na pravidelné jídlo, tak jsem si dal 2 x klobásku bez chleba a později ještě maso bez chleba s nějakým sterilovaným zelím.
Další den jsem se vážil. Váha byla stejná. Nepřibral jsem ani gram.
Zkušenost s langošem:
Langoš je naopak  plný rychlých sacharidů a taky i tuku. Když jsme byli v létě u vody dal jsem si 2. Další den byla váha o 1 kg vyšší a ještě jsem byl nafouklý další 2 dny.
Zkušenost ze zabíječky:
Myslím si, že z tohoto nebudete moc nadšení, protože v mém kurzu je většina žen a co vím od své přítelkyně, tak nemá ráda ze zabíječky nic, ale pro ukázku:
Pocházím z vesnice, takže občas se u zabíječky vyskytnu. Tentokrát jsem jedl vše nezdravé jako jelita, jitrnice, podbradek, polévku – nejen já, ale i můj tatka, který taky hubne.
Výsledek? Další den váha stejná jako před zabíječkou. A to jsem opravdu nečekal. Jedli jsme opravdu vše, ale bez chleba, nebo jen malý kousek, případně žitný chleba.
Přesto se váha nezvýšila.
Je to prostě tím, že většina tuku se ukládá právě ze sacharidů a konzumovaný tuk je často využitý tělem jako palivo a neukládá se v podobě tuku do těla.
Jestli si budete chtít na akci vybrat mezi dortem, koblihou nebo něčím sladkým a na druhé straně mezi klobáskou, pečeným masem apod. – tak vždy volte to mastné. Z hlediska hubnutí to nebude mít žádný dopad nebo naprosto minimální.
Vše ale ideálně bez chleba.
Dobrou chuť i k nezdravému jídlu Vám přeje Tom:-)