Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

63. den kurz Břicháč Tom

Plné vitamínů a ideální na hubnutí je

kysané zelí

 
Dobrý den, přátelé,
kdykoliv máte chuť, tak doporučuji kysané zelí.
Když jsem byl ještě tlouštík, tak jsem býval po zelí vždy nafouklý jak balón. Trápilo mě neskutečné nadýmání a to celý den. Tím jsem trpěl už od základky.
Po zhubnutí si tělo zvyklo na zeleninu a nyní nejsem po zelí ani nafouklý ani nemám žádné jiné problémy. Shrnul jsem Vám to nejzásadnější, co byste o zelí měli vědět.
Výhody kysaného zelí:
 
1. je velmi snadno dostupné
Koupíte ho v jakémkoliv obchodě a to kdykoliv.
2. je velmi levné
Kysané zelí koupíte za pár korun. Jestli si ho můžete udělat doma, tak na nic nečekejte a máte zaručenou kvalitu ještě levněji.
3. obsahuje velké množství nejen Vitamínu C
Kysané zelí je velmi výživné. Obsahuje řadu vitamínů jako K nebo E. Taky draslík, zinek, vápník a další látky. Ale hlavně má velké množství vitamínu C, který je díky kvašení mnohem lépe dostupný pro tělo, než při konzumaci klasického zelí.
 
a především…
 
4. obsahuje velmi málo kalorií
Zelí obsahuje na 100 g asi jen 120 kj. Takže kdybyste nejedli nic jiného, tak během den můžete sníst až 5 kg kysaného zelí a pořád budete hubnout. To je jasné, že to nikdo jíst nebude takové množství, ale je to pro Vaši představu, že se v konzumaci zelí nemusíte omezovat.
 
Nejlepší příprava je samozřejmě jíst ho syrové jako přílohu nebo klidně na večeři. 
Překvapila mě i docela zajímavá věc, že jen hypoteticky kdybychom jedli za den 5 kg kysaného zelí, tak obsahuje takové množství: 75 g bílkovin, 250 g sacharidů, obrovské množství vlákniny a díky těmto hodnotám byste teoreticky nemuseli jíst už žádné jiné potraviny, protože zelí vynahradí i ty bílkoviny. To je překvapení i pro mě. I když ho jím často, tak tohle jsem netušil.
5 kg zelí Vám nedoporučuji sníst:-) Asi by se nám z toho zbláznily střeva v takovém množství:-) Ale je vidět, že zelí opravdu je zázračná potravina a můžete ji zařadit do svých jídelníčků.
Hezký den, Tom