Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

60. den kurz Břicháč Tom

Tělesná paměť

A snaha těla vrátit se k původní váze

 
Dobrý den, přátelé,
doufám, že jsem Vás nadpisem moc nevyděsil. Chci Vám dnes poodhalit, jaké na nás naše tělo může chystat nástrahy při hubnutí, ale hlavně po zhubnutí.
Opět jsme u toho, že je naše tělo chytřejší než si myslíme.
Čím víc jsem o svém těle četl a zkoušel, tím víc mi vše začalo dávat smysl. Většinou na netu kolují jen útržkovité informace. Když si vše ale spojíte a otestujete, najednou je vše jasnější.
Tělesná paměť – je snaha těla vrátit se do původního stavu
Při hubnutí nebo hlavně po něm, je to snaha těla se vrátit k původní váze. Proč?
Je to jednoduché. Protože mu s těmi kg navíc bylo dobře. Mělo hodně cukrů, mělo velké zásoby a teď najednou je situace jiná. Rychlé cukry nejsou a tělo se musí učit hospodařit jiným způsobem. A to je pro něj nepohodlné.
Malé srovnání:
Představte si to jako byste celý život jezdili autem a teď Vám někdo dá jen motorku. Má to jiné výhody, ale v dešti zmoknete, nesvezete na motorce 4 kamarády, atd. Takže ve výsledku se budete zpátky těšit na auto. Pokud si na tu motorku časem nezvyknete…a o tom to celé je!
Jak se s tím vyrovnat u hubnutí a po něm
Pokud snížíte váhu o 5, 10 kg nebo 20 kg, tak si tělo bude nějakou dobu pamatovat tu původní váhu. Bude se snažit k ní vracet! To poznáte podle chutí na nějaká nezdravá jídla. Proto je důležité i po zhubnutí se hned nevrhnout na nezdravé jídlo a sníst, co vidíte. Nebude to tak ale navždy! Nebojte se! Tělo si za nějaký ten týden až měsíce zvykne na svou novou váhu a naučí se s ní žit!
Pro Vás je tady úkol, abyste hlídali i další týdny po zhubnutí své chutě, ovládali se. Když si na to zvyknete, zvykne si i tělo brzy na tento nový stav a potom si můžete dopřát i méně zdravá jídla v menší míře a váha nepůjde nahoru.
Musíte překonat mez mezi starým a novým tělem a ukázat tělu, že toto je teď nová cesta a je čas přenastavit na nové fungování.
A zase je to o hlavě. O tom odolání a síle, kterou do toho dáte.
Pěkný den Vám přeji
 Tom