Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

53. den kurz Břicháč Tom

Stres a hubnutí?

 
…to je problém, přátele!
Dobrý den, dnes trošku z neveselé oblasti, ale často se mě na to ptáte a můžu Vám k tomu napsat vlastní zkušenost.
Stres a hubnutí moc nejde do sebe. A bude to mít vliv na to, jestli hubnete nebo ne. Bohužel, je to pravda.
Moje zkušenost
Mám občas problémy s náladami a ne vždy jsem úplně psychicky vyrovnaný a jde to znát. To, že se mi někdy fakt nechce cvičit je sice špatné, ale není to to nejhorší. Horší je, že když jsem byl ve stresu a přesto dodržoval všechny jídla, tak přesto váha nelezla dolů. Naopak lezla třeba o kilo nahoru. Je to taková klasika. Když se nedaří jedna věc, tak se postupně začne kazit vše okolo a nabaluje se to.
Hubnutí je dost o psychice a když je špatná, má to dopad na celé tělo. Potom se tělo chová, jak při nemoci a hubnutí se zastaví. Tělo totiž zaměstnávají stresy.
Často jsou to problémy v práci, které Vás vykolejí, nebo ve vztahu, v rodině, peníze atd…
Není na to nějaký jednoznačný návod. Je třeba ten stres odstranit, myslet na pozitivní věci a třeba si udělat volnější den. Vyrazit do přírody. Dát si zmrzlinu, třeba i pizzu, pustit si nějakou hezkou písničku a vše vypustit. Vykašlat se 1 den na nějaké hubnutí, cvičení, jídla a vše kolem. Prostě, jak kdybyste s tím skončili.
Další den se většinou vše zlepší. Zlepší se nálada, vrátí se chuť ke cvičení, další motivace pokračovat a postupně se to zase spraví.
Někdy stačí jen malá věc, kousek čokolády, která dodá tělu cukry a tělo nakopne. Hlavně si v těchto dnech nesmíte ty sladkosti vyčítat. Dát si je s chutí a nepřemýšlet, jestli je to dobře nebo ne. Nevážit se. Zvážit se až za týden a NIC NEŘEŠIT!
Pokecat s nějakým kamarádem, nakonec zjistíte, že řeší podobné problémy, tak si postěžujete a zjistíte, že ten Váš problém není zas tak horký.
Někdy se ty problémy vyřeší tak nějak samy.
To je i moje zkušenost z dřívější práce, kdy jsem se každý den stresoval, abych každému odpověděl hned. Abych zavolal na všechna nepřijatá čísla, když jsem byl na jednání. A nakonec jsme zjistil, že ten, kdo něco potřeboval, si to nakonec našel sám. A ten kdo zpátky nevolal, tak to nebylo tak důležité a nebo taky našel sám řešení. Nikdo se nezlobil. Jen já jsem měl předtím stresy a vlastně kvůli ničemu.
Nedělejte si starosti se zbytečnými věcmi. Buďte v pohodě a usmívejte se.
A dělejte si z lidí srandu:-) Oni vycítí, že jste v pohodě a vytvoříte si tak kolem sebe pohodovou atmosféru.
Hezký den bez stresu Vám přeje Tom