Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

48. den kurz Břicháč Tom

Tělo hubne po skocích

 
Dobré ráno, přátele,
obdržel jsem od Vás několik emailů dnes a průběžně dostávám další.
Jsou často podobné a ptáte se, jestli je to normální, když tělo nejdříve hublo dobře a nyní se vše zpomalilo nebo zastavilo. Ano, je to v pořádku!
Tělo hubne po skocích a zkouší jaká bude Vaše reakce
Když se podívám zpět na mé hubnutí, tak Vás musím uklidnit. Tělo nehubne v jedné linii. Největší skok je vždy na začátku. Potom je v prvním měsíci velký výsledek ve zhubnutých kilogramech. Potom se vše zpomaluje.
Když jsem se vážil i každý den, tak to většinou vypadalo tak, že 3 dny byla váha skoro stejná a 4. den se pohnula o 0,5 kg.
A tak to šlo dál a dál. Někdy se zastavila dokonce na týden i na 2. Většina lidí v této chvíli propadá panice a bohužel tu chybu jsem udělal i já.
Začal jsem ubírat jídlo, občas hřešit, zlenivěl jsem ve cvičení.
Protože jsem se lekl toho, že tělo nehubne a začal jsem se bát, proto jsem začal ubírat a blbnout.Pokud už Vás ty myšlenky napadly, tak raději hned přestaňte:-)
Není se třeba ničeho bát. Tělo totiž přišlo za poslední týdny o dost tuku. Je třeba mu dát čas na regeneraci, na to aby si zvyklo na novou váhu. Tak nějak zkouší, co se bude dít dál a jestli může dále ukrajovat tukové zásoby.
Je to sice nepříjemné, ale je třeba tyto období překonat a pokračovat dál, pokud jste dosud zhubli větší množství tuku, jakože od Vás vím, že ano.
Nesledujte denní výkyvy. Nyní už ani moc týdenní. Zkuste se zaměřit na periodu 10 dní a tu hodnotit. 10-14 dní je dost času, aby se Vaše strava na těle projevila. Pokud to neklesá je třeba něco změnit, pokud to leze dolů, je to super! Nyní to ale už nebude 5 kg za měsíc, ale třeba jen 2-4 kg.
Hubnutí je podle mě nejvíce o psychice. Proto se na toto nejvíce zaměřuji.
Tak vydržte a nebojte se!:-) Tom