Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

37. den kurz Břicháč Tom

Káva při hubnutí

Může spíš pomoci nebo zabránit hubnutí?

Dobré ráno, přátele,
všiml jsem si, že hodně z Vás pije kávu každý den a často se ptáte, jestli ji můžete. Protože byste to bez ní nepřežili:-) Když už člověk při hubnutí nemůže jíst nic, tak aspoň ta káva.
Káva nijak nebrání hubnutí, aspoň jsem to nikde nenašel…
 
Když jsem hledal informace o kávě, nenašel jsem žádnou studii ani přímý důkaz,že by káva bránila hubnutí. To je pro nás určitě dobrá zpráva!
 
Naopak jsem našel poznatky, že káva podporuje spalování tuku. Ono to teda není přímo nějaký stroj, který spaluje přímo tuk. Má na to ale pozitivní vliv.
Káva dokáže nastartovat metabolismus i na pár hodin. Ale musíte vědět jak…
 
Stává se Vám, že po kávě se Vám chce spíše spát?
Toto byl vždy můj případ. Dal jsem si kávu a začala se mi otvírat pusa. Přitom káva by měla způsobovat opak. Jindy mě naopak probrala.
Podstatná je jedna věc: Co děláte po vypití kávy?
 
Pokud neděláte nic a jdete si sednout k televizi, účinek nebude veliký až skoro žádný. Když si dáte kávu a potom přidáte nějaký pohyb (klidně i jen úklid domu), tak se opravdu vše nastartuje. Budete čilejší, probranější a aktivnější další 2-3 hodiny.
 
Dokonce když se po kávě rozčílíte, tak to má podobné účinky:-) Opět jste aktivnější.
 
Proto piji kávu před cvičením:
Když si dáte kávu před pohybem a jdete si zacvičit, tak během pohybu budete aktivnější a dáte do toho více energie. Více se rozjede metabolismus a tělo začne rychleji spalovat tuk.
Když máte vyšší tlak, tak ze začátku spíše opatrně nebo vůbec. Mně se díky zhubnutí snížil tlak. Jako dítě (14-16 let), kdy jsem byl obézní, tak jsem dokonce chodil k doktorce díky vysokému tlaku: 142/94. Nyní po zhubnutí se mi tlak snížil a mám okolo 118/76 a klidový puls asi 66. Tedy ideální tlak.
To Vám ukazuji jen proto, že díky hubnutí si můžete zlepšit i mnoho zdravotních problémů, které Vás dodnes trápily.
Vychutnejte si ranní kávu bez výčitek:-) Dobrou chuť!
Tom