Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

35. den kurz Břicháč Tom

Různé obměny jídel

část 2.

Pěkný den, přátelé, dnes se ještě vrátím ke včerejším obměnám.
Já na ty obměny nejsem zas nějaký expert, možná sami přijdete na lepší zlepšováky, ale ono často v těch obchodech není ani z čeho vybírat.
Když se tak podívám na můj košík a na ty tisíce věcí v regálech, tak zjistím, že kupuji opravdu pár věcí. Zbytek jsou buď polotovary nebo potraviny plné cukru a Eček. Bohužel. Ale přesto mám tady ještě nějaké obměny, které pokud nepoužíváte, tak Vám ozvláštní každodenní jídlo.
Ke svačinkám:
Místo sýru – Olomoucké tvarůžky - tvarůžky jsou k hubnutí opravdu ideální. Výborný zdroj bílkovin, skoro žádné tuky a taky skoro žádné sacharidy. Ke svačince doma je to vhodná varianta.
Sýr tofu - hodí se opět na svačinku jako náhrada za bílkoviny nebo přimíchat do salátů. Nemá žádné sacharidy, hodně bílkovin a tuku. Nejčastěji to kupuji ve zdravé výživě. Dají se sehnat i různé ochucené varianty.
Šmakoun - je to český výrobek a vytvořený speciálně pro zdravý životní styl a hlavně sportovce. Hodně často to jedí fitness sportovci nebo kulturisti. Obsahuje totiž velké množství bílkovin. Buď se dá objednat přes internet nebo ve zdravé výživě. Poslední dobou ho často vidím i v supermarketu. Cena je trošku vyšší. Chutná to trošku jako lunch meat.
Domácí šunka - zkoušel jsem dělat i domácí šunku. Proč? Vyjde to levněji než kupovaná. Ale o to ani nejde. Jde spíš o ten poměr masa a vody. Domácí šunka je ale opravdu kus masa, protože víte, co si tam dáte. Koupil jsem si na to šunkovar a přípravu vyčetl na internetu. Můžete zkusit, je s tím sice práce, ale máte domácí šunku podle vlastní chuti.
Maso – králík  a domácí krůtí - za poslední rok se snažím jíst co nejvíce domácích poctivých věcí. Sice bydlím ve městě, ale rodiče stále na venkově, takže když je příležitost, tak se snažím zajistit domácí maso. Už mám rodiny, od kterých beru vajíčka, krůtí maso i králíky. Opravdu ta chuť je nesrovnatelná a výživová hodnota taky.
A i když bydlíte ve městě, tak není problém. Zadal jsem si inzerát na vajíčka od domácích slepic v okolí Olomouce a dodnes mi na ten jeden inzerát občas někdo napíše. Pokud máte známosti, tak to budete mít ještě jednodušší. Jde jen o to chtít a zajímat se o to.
Zkuste si obměnit jídla, ať se máte zase na co těšit:-)
Hezký den, Tom