Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

32. den kurz Břicháč Tom

Jak tělo šokovat – 2.část

Dobrý den, přátelé,
dnes se ještě vrátím ke včerejšímu tématu a to jak tělo rozhýbat.
Pokud tělo nehubne, jak byste si představovali, je možné mu udělat menší vlnu.
Někdy se tomu říká i sacharidové vlny, někdy prostě jen přežírací den.
Postup:
Těch možností je nespočet, ale ukážu Vám jednu variantu, kterou využívám já nejčastěji. V jeden den v týdnu přidejte více sacharidů, více žitného chleba a větší porci rýže. V ten den můžete dát i něco nezdravého. Třeba celou čokoládu, ale jezte ji postupně. Např. ke každému jídlu kousek nebo co 15 minut to kostičku čokolády. Ať se nám ten krevní cukr moc nehýbe.
 
Stačí to udělat jen jeden den a potom jet buď stejně jako ostatní dny a nebo ještě ideálně takto:
1. den: dodržovat běžný jídelníček
2. den: přidat sacharidy: hlavně dopoledne místo 1 ks žitného chleba, tak dát 2 kusy, na oběd větší porci rýže a oboje svačinky více sacharidů. Můžete i zobat tu čokoládu, vždy ideálně ale s jídlem.
3. den: omezit sacharidy na minimum nebo nulu. Snídaně bez sacharidů, svačina bez, na oběd jen trošku rýže nebo jen zeleninu, na svačinu max. 1/2 krajíčku žitného chleba, zbytek jídel bez sacharidů
4. den: dodržovat běžný jídelníček
5. den: dodržovat běžný jídelníček
6. den: přidat sacharidy
7. den: omezit sacharidy na minimum nebo nulu.
8. den: dodržovat běžný jídelníček
Tímto stylem se dá pokračovat různě. Hlavně je třeba sledovat, jak na to tělo reaguje. Dají se dát i 2 dny bez sacharidů a potom 2 dny sacharidy. Je to podobný efekt jako mají nízkosacharidové diety, s tím rozdílem, že nyní tělo ty sacharidy dostane, ale o den později.
Je sice šokované, dostane impuls k hubnutí, ale nedělá si zásoby jako při nízkosacharidové dietě, protože sacharidy dostane další den.
Co pohyb?
Pokud cvičíte, jakože doufám, že ano. Tak je ještě vhodné v den bez sacharidů cvičit a to intenzivně. Tím spálíte zásoby glykogenu a tělo pojede jen na tuk.
Co byste měli vědět:
Toto není vhodné pro lidi, kteří mají cukrovku. Tedy pro ty zákaz. Ostatní se mohou cítit v den bez sacharidů slabší. Ale nic hrozného. Mě jen kdysi trošku bolela hlava.
V porovnání s tím, kdy někdo drží drastickou nízkosacharidovou dietu 14 dní, je tato vlna, procházka růžovým sadem:-) Pokud váha dlouho stojí, tady je možnost, jak to rozhýbat.
Pokud Vám váha jde zatím dolů. Nechte si tuto možnost až na konec.
Hezký den Tom