Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

26. den kurz Břicháč Tom

Je lepší na hubnutí teplo nebo zima?

Přesně opak, než si myslí většina

Zdravím Vás milí účastníci mého kurzu,
dnes Vám chci přiblížit víc problematiku tepla a zimy a to tak, abyste to mohli u sebe praktikovat.
Je lepší cvičit v zimě nebo teple?
Lepší je zima!
Tělo totiž v zimě a chladu spotřebuje mnohem více energie, než za tepla.
Lidské tělo potřebuje udržovat stabilní teplotu. Proto se buď zahřívá, když je mu zima. Nebo druhá možnost - se ochlazuje, tvorbou potu, když je mu teplo.
 
Většina lidí cvičí v teplém oblečení, aby se co nejvíce zpotili. Chodí do vakuových přístrojů, aby více zhubli. Navštěvují sauny, aby zhubli apod.
 
Vše to má ale velmi malý, nebo skoro žádný efekt. Po všem budete mít nižší váhu, ale je to JEN VODA, která se z těla v podobě potu odplavila.
 
Čím nejvíce zhubnete:
 
Bazén se studenější vodou - pokud chodíte plavat a vždy nadáváte, že je studená voda, začněte se radovat!!! Studený bazén, kdy na tělo působí studená voda a ono musí zahřívat tělo na maximum, je naprostá bomba na hubnutí. A přitom nejefektivnější je, když v té vodě jen stojíte:-) Takže střídám pomalé plavání + pauzy. Všimněte si, jaký obrovský hlad po plavání máte, to je způsobeno tím velkým výdejem energie, kterou tělo spotřebovalo.
 
Studené počasí a mrazy - je venku zima a nechce se Vám ven? Chyba! Nemusíte se ani moc oblékat. Stačí mikina, čepice, rukavice. A vyrazit na procházku. Za chvilku se zahřejete a tělo bude muset vytvářet opět více energie, aby se zahřálo, když nejste moc oblečení.
 
Skvěle se hubne i na běžkách a dalších zimních sportech.
 
Chci Vám ukázat, že hubnutí není záležitost léta a v zimě jen ve vyhřívaných místnostech. Naopak využijte zimy k většímu spálení tuku a nebojte se toho. Pokud přijímáte dost zeleniny a nejste nachlazení, tak se tělo jen zdravě otuží a ještě začne lépe spalovat!
 
Hezký den a cvičení v zimě zdar! :-) Tom