Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

20. den kurz Břicháč Tom

Nejkvalitnější bílkoviny

Protože jsem Vám minule popsal to podstatné z mléčných výrobků, dnes bych chtěl navázat tím nejdůležitějším. A to jsou právě bílkoviny!
Většina obézních lidí jich má nedostatek, většina diet s nimi nepočítá, přitom jsou zásadní.
Opět Vám to vysvětlím co nejjednodušeji:
Když nebudete přijímat bílkoviny a nedodáte tělu sacharidy, tak tělo nezačne spalovat tuk, ale svalovou hmotu. To je základní chyba všech lidí, kteří hubnou. Nejí bílkoviny a úbytek váhy berou jako úbytek tuku. Ale většinou jsou to svaly, které z těla mizí.
Pro tělo je totiž živení svalů docela namáhavá činnost a když nemá živiny, tak začne spalovat svaly. A ty nenávratně mizí. A to není jen problém mužů. Každý potřebuje svalovou hmotu. I ženy!!! Protože čím více svalové hmoty máte, tím rychlejší má tělo metabolismus a tím méně ukládá tuků a rychleji celkově spaluje.
Aby tělo nespalovalo svaly a udržovalo je – potřebuje bílkoviny!
To je základní věc, kterou si musíte pamatovat!!!
V čem jsou nekvalitnější bílkoviny:
Vajíčka - nedám na ně dopustit, zejména domácí jsou výborná věc. Obsahují důležité aminokyseliny, základní stavební látku pro tělo.
Rybí maso - a to jakékoliv! Když můžete, dejte si rybu. Pstruh, losos, kapr, treska..ne vždy jsou nejlevnější, ale jsou pro nás podstatné.
Kuřecí maso - upřímně, mám obavu, které kuřecí není vyhnané antibiotiky. Proto se snažím volit cokoliv jiného, než kuřecí.
Krůtí maso - nejlepší je, když seženete nějaké z domácího chovu. To je potom nejlepší zdroj bílkovin.
Králík a jakákoliv zvěřina - výborný zdroj bílkoviny.
A to nejlepší na konec!
Hovězí maso - nejkvalitnější bílkoviny. Nejlepší hovězí je z mladého býka. Naopak nejtvrdší a nejprorostlejší tukem bude ze staré krávy. Proto je nejlepší se zkusit poohlédnout po nějakém BIO chovu a od nich odebírat maso. Zkusil jsem a ten rozdíl oproti obchodu je nepopsatelný. Zkuste to někdy! Opět vyšší cena, ale jednou za čas se to vyplatí. Vaše tělo Vám to královsky vrátí.
Bílkoviny jsou taky v mléčných výrobcích, to jste si už přečetli včera.
Doufám, že už po dnešku víte, proč jsou pro nás bílkoviny tak důležité a proč je nevynechávat.
Hezký den, Tom