Nakopávač online kurzu Hubnutí Břicháče Toma

17. den kurz Břicháč Tom

Dejte tělu někdy pauzu

Pomůžete jemu i sobě

Dnes Vám povím něco o novém přístupu, který jsem se během hubnutí naučil.
Nevím, jak to pospat, ale pomocí pár slov by to bylo: “Respekt ke svému tělu“
Za ty roky, co jsem ho trápil vším možným, tak jsem zjistil, že jsem si to pěkně pos…
Protože to nejdůležitější co máme je opravdu jen to naše tělo. Možná si to člověk ani neuvědomuje a přijde to na něj až při zdravotních problémech.
Ale i Vy můžete někdy dát tělu relax a pokoj a to tím, že mu dáte pauzu. Aby si odpočinulo od trávení potravy. Od stresu, neustálého zpracování potravy.
Začal jsem dělat občasné půsty
Nezhrozte se žádné půsty na týden nedržím. Začal jsem to praktikovat až v polovině hubnutí, ale Vy můžete začít už nyní. Většinou to dělám jednou za měsíc nebo jednou za 14 dní.Nebo, když se na to prostěcítím.
Jak na to?
Jednou za určitý čas jeden den nejím a jen piji vodu. Někdy to dělám jen v průběhu dne třeba do 15 hod. a potom si dám jen salát a nějaké běžné lehké jídlo. Tím, že máte rozjetý metabolismus, tak se tělu nic nestane a během této doby se pročistí.
Má to ale i výhodu na lepší spalování tuku…
Tělo v noci spaluje převážně tuky. Když tedy další den třeba do 15 hod nebudete nic jíst, takcelé dopoledne bude přetrvávat ten režim z noci a tělo bude nadále spalovat jen tuky.
Můžete to někdy zkusit. Třeba půl dne nebo celý den nic nejíst. Pročistíte se, tělo si odpočine a částečně se ztratí i gramy tuku. A v ten den očisty chodím normálně cvičit. Tím zhubnu ještě víc.
Baví mě to čím dál víc, poznávat své tělo a zjišťovat co a jak na něj působí:-) Není nic lepšího, než když poznáte sami sebe.
 
Přeji Vám úspěšný den, Tom