Začínáme hubnout – 2.DEN

Co vede a nevede ke zhubnutí a co jsem zkoušel

Dnes Vám chci ukázat, jak jsem zhubl a jak se vyvíjelo moje hubnutí, abych se nakonec dostal až ke zhubnutí 27 kg. Zkoušel jsem totiž během toho roku mnoho přístupů a hledal jsem na internetu, co funguje a co ne. Zkoušel jsem různé diety a způsoby stravování a upřímně většina z nich mi přinesla jen problémy, protože NEFUNGOVALY.

Největší problém jsou „zaručeně“ rychlé diety ke zhubnutí.

Od těch čekejte rychlé zhubnutí a následně ještě rychlejší JOJO efekt.

Tukožroutská polévka

Pořád velmi oblíbená dieta, kterou jsem zkoušel před pár lety. Opravdu jsem zhubl za 10 dní asi 6 kg. Cítil jsem se slabý, ale měl jsem radost ze zhubnutí. Bohužel za měsíc jsem měl těch 6 kg zpět a přibral jsem další 2 kg navíc. Tukožroutská polévka je totiž založena na konzumaci jen zeleniny a tělu chybí všechny živiny. Začne tedy šetřit a potom vše dohání a vše, co přijmete po ukončení této diety se uloží do TUKU!

Nikdy, prosím, nezkoušejte!!!

Ovocné diety

Taky velmi často a propagovaný způsob hubnutí. Jenže tělu dáváte opět velmi málo živin a poto zase vše přiberete. Co je ještě horší, že v ovoci je hodně cukru tzv. fruktózy, která se velmi snadno ukládá právě do tuku. Tělo totiž tolik cukru nedokáže najednou zpracovat a ukládá cukr v podobě tuku ve Vašem těle.

Samozřejmě i zde hrozí JOJO efekt. Nejhorší je asi banánová dieta.

Nízkosacharidové diety

Tyto diety jsem zkoušel v různých variacích. Myšlenka těchto diet je chytrá, protože když nebudete přijímat sacharidy, tak tělo by mělo začít brát energii z uloženého tuku. Jenže to tak většinou není! Sice na váhu to vypadá dobře, protože tělo ztrácí hmotnost, ale to jen kvůli ztrátě vody. Voda se totiž v těle váže na sacharidy a když je omezíte, tak tělo jen ztratí vodu. Tedy úbytek na váze je sice 5 kg, ale z toho 4 litry vody a třeba 1 kg svalů. Rozhodně tedy nečekejte od těchto diet trvalé zhubnutí tuku!

Moje výsledky měření

Tady se podívejte, jak vypadá můj výsledek držení nízkosacharidové diety. Chodil jsem na měření tuku a to pravidelně každý týden, abych viděl, co hubnu. Jestli tuk nebo ztrácím jen vodu. Tady vidíte, že na váhu jsem zhubl skoro 5 kg, ale z toho je z tuku jen 0,7 kg. Jestli jste tedy zhubli pomocí těchto diet, přestaňte se radovat!

Pomocí těchto „zázračných diet“ tedy nezhubnete, naopak se Vám „jen“ zpomalí metabolismus a čekejte další přibírání tuku.

Raději to NIKDY nezkoušejte!!!

Začátek nízkosacharidové diety

Začátek nízkosacharidové diety s váhou přes 90 kg

Konec nízkosacharidové diety

Zhubl jsem jen 0,7 kg tuku!!!

Jak jsem se stravoval, abych zhubl konečných 27 kg

Základem mého hubnutí byla pravidelná jídla. Opravdu jsem jedl doslova pořád a to správná jídla.

Neomezoval jsem živiny, protože by mi to tělo vrátilo, jak jsem si už několikrát zkusil.

V každém jídle jsem se snažil mít bílkoviny, sacharidy ale i tuky. Protože jakmile člověk něco vynechá, tak tělo zase začne šetřit a nehubne tuk.

Nepočítal jsem kalorie

Já jsem odpůrce počítání kalorií. A to z jednoho zásadního důvodu. Když Vám někdo udělá jídelníček na míru, tak Vás to bude omezovat. Budete od rána do večera jen vážit jídla a za 14 dní Vás to přestane bavit.

Proto já kalorie nepočítám. Mám zhruba zjištěno, jestli má jídlo např. 20-30 g bílkovin a to mi stačí. Nic si nepíšu a proto jsem vydržel a dokázal zhubnout tolik kg. Dá se říct, že bez mučení a zbytečného trápení.

Nevynechávám nezdravá jídla

Většina lidí říká, abyste zhubli, tak musíte navždy přestat jíst sladkosti. Ale to není rozumné. Potom na ně budete mít takovou chuť, že si je stejně jednou za čas přidáte a doslova se jich přejíte. To je blbost!

Omezil jsem je, ale jednou za čas je dávám za odměnu.

Zítra ode mě čekejte informace, jaké potraviny jím a ukázku, jak jsem se stravoval při hubnutí. Dále Vám taky řeknu, jak cvičit, abyste spálili co nejvíce tuku a jaké cvičení je  k ničemu.

Hezký den, Tom