Začínáme hubnout – 1.DEN

Jak začít hubnout a opravdu ZHUBNOUT

V tomto článku Vám chci ukázat, jak začít s hubnutím. A naznačím Vám to nejdůležitější, co musíte udělat, aby se Vám to podařilo. Ale tentokrát opravdu podařilo!  Tento článek je pro Vás mnohem důležitější, než si teď myslíte.

Asi si myslíte, že jste rozhodnutí zhubnout, ale ještě nevíte, co vše to bude obnášet, aby se Vám to povedlo. Možná jste měli jako já několik pokusů o hubnutí a něco jste i zhubli, snížili jste váhu a na několik týdnů jste si užívali skvělého pocitu, že vypadáte dobře a oblečete i ty rifle, které jste dlouho neoblékli.

Jenomže potom přišel zvrat a Vy jste opět vše přibrali. To je klasika u všech lidí.  Hubnutí totiž není ani tak o jídle ani o pohybu, ale je to o tom, jak se dokážete sami udržet a sami zvládnout své chutě.

Zvládne to jen 1 ze 100, proč?

Zhubnout několik kg nebo i několik desítek kg  a váhu si udržet zvládne jen několik jednotlivců. Proč? Protože to není vůbec snadné. Raději se lidi ohlédnou za nějakými prášky na hubnutí, než aby překonali sami sebe. Ani 100 jídelníčků Vám nepomůže ke zhubnutí, když je nebudete dodržovat.

Ani 100 nutričních poradců Vám nepomůže, pokud nebudete dodržovat jejich rady.

A ani já Vám nepomůžu, když Vy sami nebudete chtít. Mým úkolem taky není Vás přesvědčit, že máte zhubnout. Ani bych to nedokázal. To musíte chtít sami a v tom je celá ta věda. A nechci ani mé rady pojmout v tom stylu, že Vás donutím zhubnout. Ukážu Vám svůj návod, své triky a své nakopávače a Vy tak pochopíte, jak jsem k tomu došel a jak jsem toho dosáhl. Vše bude jen na Vás.

Jak jsem začal? MOTIVACE

K tomu abyste své hubnutí dotáhli do konce, potřebujete motivaci. Musíte vědět proč hubnete. Neděláte to pro mě, ani pro Vašeho přítele nebo rodinu. Děláte to pro sebe! To si musíte uvědomit. Když zhubnete, tak budete sebevědomější a okolí Vás bude obdivovat, ale hubnete hlavně kvůli sobě. Vás to vytáhne ze zdravotních problémů, z pocitů méněcennosti, z depresí, že se sami sobě nelíbíte.

A motivace pro Vás bude to, že budete sebevědomější, budete se cítit lépe a budete přitažlivější i pro ostatní. To musí být Vaší motivací naučit se ovládat své tělo a sami sebe. Spousta lidí nezhublo, protože podvedli sami sebe a odolali pokušení. Zhubnout dokážou jen ti silní, nebo ti kteří se stali silnými a vyhráli sami nad sebou.

Mojí motivací bylo, že chci být sebevědomější, nechci poslouchat ty kecy o mém velkém pupku, nechci si kupovat oblečení, které zakryje mé nedostatky a nechci se vyhýbat aktivitám, které ostatní běžně dělají. Třeba chodit v plavkách bylo pro mě spíš utrpení než radost z léta.

Musíte mít CÍL

Pokud začínáte s hubnutím jen proto, že chcete zhubnout nějaké to kilo, tak můžete rovnou zavřít tuto stránku. Nemá to smysl tímto stylem začínat. Možná by se Vám to povedlo, ale určitě byste ty kila zase přibrali zpět. Musíte mít cíl! Cíl není, že si řeknete: „Chci zhubnout přes 5 kg.“- To je výkřik do tmy. Cíl musí být jasně daný a přesně definovaný.

Já jsem si dal cíl, že chci zhubnout do 30.6.2013 na váhu 85 kg. To pro mě znamenalo snížit váhu o 22 kg. Nakonec jsem se dostal ještě o 5 kg níž. Ten cíl musí být hodně motivační, aby Vás to nutilo s tím opravdu něco udělat. Zároveň ale nesmí být moc přehnaný, aby byla šance ho dosáhnout.

Ve svých cílech počítejte s průměrem 3 kg/měsíc. Ze začátku to půjde třeba i rychlostí 5kg za měsíc, ale postupně se to trošku zpomalí. Průměr já beru jako 3 kg/měsíc.

Potřebujete mít PODPORU

K tomu, abyste zhubli potřebujete mít podporu, která Vás podrží, když bude nejhůř. A ono někdy bude i nejhůř. A právě to Vás posílí a nakonec to vše zvládnete. Já jsem chtěl s hubnutím 4 krát seknout. Jednou jsem si o pobrečel a to se mi sem opravdu teď ani psát nechtělo. Ale chci Vám ukázat, že ani pro mě to nebyla procházka růžovým sadem hlavně ze začátku. Teď už vím, co a jak a je to pro mě hračka. Vy si tím musíte projít, ale zvládnete to taky.

Tou podporou může být kdokoliv z Vaší rodiny – partner, přítel, kolegyně v práci, sestra, kamarádka. Někdo komu se svěříte a on Vás utěší, ale i bude naštvaný, když se začnete opět nezřízeně přežírat. Oporou Vám chci být i já. Ale myslete vždy na to, že i když Vám můžu kdykoliv říci, že jste slaboši, když porušíte Váš cíl a plán, tak Vy vždy můžete zavřít email nebo okno prohlížeče a vypnout počítač. A já za Vámi nepojedu, bude to jen na Vás.

Podporu potřebujete, ale silnou podporu, která Vám nedovolí podlehnout.

Musíte VYDRŽET, i když bude nejhůř

Trvalé zhubnutí bez JO-JO efektu není otázkou jednoho týdne. Můžete zhubnout rychle i několik kg, ale abyste si to udrželi, tak budete muset počítat s trošku jiným režimem i další měsíce. Musíte mít tedy trpělivost a taky musíte vědět, že to bude otázkou delší doby.

Během týdne Vám ani na zahradě nevyroste pěkná kytička. Když ji budete pravidelně zalévat, starat se o ni a pečovat, tak se Vám to během pár měsíců podaří. Stejné je to i s hubnutím. Jen je tam jeden podstatný rozdíl. Když Vám kytka zvadne, tak si můžete koupit další. Když si zničíte tělo nesprávným způsobem života, tak si další nekoupíte.

Musí Vás to bavit

Ani nevíte, jak je tato část potřebná. Vy potřebujete podporu, ale i pochvalu. A ta přijde sama, když se budete snažit. Vše spolu souvisí. Když se budete snažit, tak Vás ostatní budou chválit. A Vás to bude bavit. Budete se snažit dál a budete mít radost sami ze sebe. Když budete mít radost sami ze sebe, budete sebevědomější. A potom už jde vše samo a podaří se Vám to.

Když naopak budete podvádět a teď zdůrazňuji, že ne mě, ale sami sebe, tak budete mít ze sebe špatný pocit, výčitky a i Vaše okolí Vás bude vnímat jako toho, kdo opět zklamal a nemá pevnou vůli.

Máte konečně šanci ukázat jiným, že jste silní a tentokrát to zvládnete a zhubnete.

Pokud jste dočetli až sem, tak si troufám tvrdit, že opravdu dokážete trvale zhubnout. Stanovte si cíl, uvědomte si, co chcete, napište si to a půjde to!

 

Tento papír mi pomohl zhubnout 27 KG

Je plný výzev, strašáků a výhrůžek. Ale dal mi sílu to dokázat. Pokud mávnete nad těmito pomůckami rukou, tak si troufám tvrdit, že nikdy nezhubnete a budete pořád hubnout a přibírat celý život.

Teď se prostě hecněte a připravte si taky takový papír a vylepte na viditelné místo.

Třeba jako já na záchod!

Zítra ode mě čekejte informace, díky kterým dietám jsem zhubl a díky kterým přibral. Taky Vám vysvětlím, co na hubnutí vůbec nefunguje! Těším se a do zítřka už připravte motivační obrázek jako mám já nahoře.

Hezký večer, Tom