Jak si srovnat psychiku a sebevědomí?

shadow-ornament
Možná Vám tento článek řekne něco více o Vás a třeba tak najdete to, co hledáte někde jinde.
A přitom to máte už dlouho na dosah…

 

„Aby ses stal silným,

musíš nejdříve ukázat svou slabost.“


Psychika je mocná čarodějka, ale..

Psychika je možná mocná čarodějka, ale taky dokáže být pěkná mrcha a zničit vše, s čím jste si možná někdy byli aspoň trochu jistí. A hlavně Vám dokáže snížit sebevědomí na tolik, že už začnete pochybovat i sami nad sebou.

Nejhorší je, že ten základní problém může vycházet odkudkoliv a nakonec se projeví ve všech oblastech. Od vztahu po práci a naprosto rozháže celé tělo. Asi to znáte sami. Když se něco se...tak už pořádně.


shadow-ornament

S tím, co vše může způsobit psychika se nebudu rozepisovat. Znáte to u sebe sami. Chtěl bych Vám spíše ukázat cestu, jak z toho všeho vyjít ven, protože jsem si tím taky prošel. A jsem za to strašně rád!! Existuje spousta léků, které Vám problémy utlumí, ale existuje taky jeden lék, který Vám ty problémy může navždy odstranit.

I já jsem hledal útěk z těchto problémů všude možně a tím taky různé záchytné body. Nějaké řeči ve stylu: „Vzchop se!“ nebo „Už bude jenom dobře“ moc nepomáhají“. Je třeba hledat někde jinde.

Jsi na to sám

Když zjistíte, že se nemáte o koho opřít, nezabírají na Vás žádné rady, tak si uvědomíte, že jediná cesta, je ve Vás samotných. Můžete se svěřit, můžete ty problémy ventilovat, ale každý má své problémy a ten Váš je opravdu jen Váš. Dokud nezačnete mít radost sami ze sebe, tak se nezačne objevovat radost kolem Vás. Funguje to jako dokonalé zrcadlo. Zkuste se s někým seznámit jako úplná troska plná problémů a mindráků, které každý ublížil a hledá jen útěchu. Myslím, že to bude bez naprosté odezvy. Nikdo nechce mít vedle sebe zničeného člověka. Lidi hledají a touží po silném partnerovi. Ten, který třeba mnohokrát spadl. Umí si to přiznat. Poučil se ze svých chyb a jde dál. Nikdo nehledá přísavky, které jen berou energii. Vy se musíte naučit tu energii vyrábět.

Možná by Vám pomohlo si položit otázku:

Jak je možné, že ještě žijete, když jste si prošli tolika problémy?

Jak jste to vše vůbec přežili?

Není odpovědí třeba to, že nejste tak slabí, jak si myslíte? Je úplně jedno, kolikrát jste brečeli a o co vše jste přišli. Když jste to zvládli tolikrát. Zvládnete to znovu. Jen Vám to možná ještě nikdo neřekl. A ani to není potřeba. Mnohem důležitější je, že si to dokážete sami uvědomit. Jediné, co Vám nikdo nemůže vzít,jsou Vaše zkušenosti. Nikdo Vám nemůže ukrást to, že jste se tolikrát zvedli a začali znovu a znovu a znovu. Možná pomaleji, nejistěji, ale s hrdostí, že jste to dokázali sami.

Nehledejte štěstí v tom, že Vás někdo zachrání. Hledejte sami v sobě tu sílu, kterou máte a už jste ji několikrát využili. Je strašně jednoduché radit, ale mnohem složitější je to na sobě praktikovat. Vím to moc dobře. Existuje ale pár zásad, které musíte udělat, aby Vám bylo líp.Nic neočekávajte

 

Základem psychologie je o nic se nesnažit! Když budete moc tlačit na pilu, nebude to fungovat. Nebude to fungovat v hubnutí. Znám to na sobě i na stovkách dalších lidí. Když moc chcete a moc se snažíte, aby vše bylo dokonalé, tak najednou nic nefunguje.

Nesnažte se o dokonalost. Zblázníte se! Vytvářejte vše s vědomím, že jste to udělali nejlépe, jak  jste mohli.

Snaha nebude fungovat ani u vztahu. Když moc chcete, nechce ten druhý. Když moc plánujete, plány většinou nedopadnou dobře. Někdy je lepší věci jen nechat plynout a užívat si ty okamžiky. Ono to má stejně i větší kouzlo a nakonec Vás můžou potkat okamžiky, na které se nezapomíná.

Jakmile je něco naplánováno do nejmenšího detailu, většinou se to vždy celé zhroutí. Nějak ty zákony schválnosti prostě fungují.


Věřte své intuici

Někdy rozum nestačí. A někdy je i rozum na škodu. Když nevíte, tak zkuste následovat své srdce. Jděte za svou intuicí. Ono to někdy možná nebude dávat smysl. A možná to bude vypadat i šíleně. Ale vyplatí se jít za tím, co sami cítíte. Navzdory všem poučkám a známým pravdám, i ta nejklikatější cesta může dávat smysl. I když hned na počátku se zdála být neschůdná.

Zbavte se všech vysavačů energie

První věc, kterou uděláte, je zbavit se všech vysavačů energie. Těch, kteří Vás vycucávají, nic nepřináší do Vašeho života a jen berou. Často jsou to právě ti, kteří se na první pohled tváří naprosto v pohodě. Takoví ti: „Všude jsem byl, všechny znám, od všeho mám klíče“ a potom je jen na Vás, abyste je zas z něčeho dostali.

Je potřeba si vůči nim vytvořit zeď!

Můžete to znít jakkoliv sobecky, ale je to Váš čas a Váš život a nenechte si ho ničit a vysávat. Hlavně se nelitujte, kdo Vám kolikrát ublížil!!! Jestli ublížil, je to jen jeho problém a svědomí, ale Váš úkol je ho odtřihnout.


Najděte svou vlastní hodnotu a svobodu

Často bývá u psychiky problém v tom, že máte pocit, že Vás někdo nedocenil. Možná pro někoho děláte hodně a on pro Vás nic. Už jste obětovali hodně svého času a pořád se nic nezměnilo. Často se mi stávalo, že jsem ten problém chtěl vyřešit, ale ten druhý člověk, prostě sám neměl vůli. V tom případě to nevyřešíte! Smiřte se s tím! A opět to není Váš problém. Když už jste měli Vy snahu, tak si musíte taky vážit svého času a neobětovat se pro druhého. Ublížíte tím jen sami sobě. Začnete se totiž utápět v otázkách, proč se ten druhý tak chová, když Vy… NE!

Když ukážete, že s Váma někdo nemůže jen tak zametat, tak se začnou dít zajímavé věci. Možná o někoho přijdete. Ale asi ten člověk nebyl ve Vašem životě až tak důležitý. Ale taky hodně získáte! Ačkoliv to může znít sobecky, tak sobecký byl přístup jeho. Ne Váš. A někdy je možná i lepší se sbalit a jít.

Slaboch není ten, který utíká vstříc své vlastní hodnotě.

Slaboch je ten, který snižuje hodnotu druhého.


Názory druhých pro Vás nejsou podstatné

 

Nezajímejte se o to, co si o Vás myslí ostatní. Není možné, abyste se zavděčili všem. Vždy s Vámi někdo bude souhlasit a někomu budete vadit. Uděláte s tím něco? Neuděláte! Tak proč to řešíte? Je jedno, co si o Vás myslí někdo, kdo Vás ani pořádně nezná. Je až s podivem, kolik mají někteří lidi času, který věnují starání se o ostatní lidi. Zatímco by sami mohli uvažovat sami nad sebou.

Je těžké, aby Vám někdo, ne úplně blízký, i poradil. Každý mluví jen ze své vlastní zkušenosti. Když se někomu něco nepodařilo, neznamenátá to, že se to nemůže podařit Vám. Třeba tento člověk nemá tu výhodu, tu vlastnost, kterou Vy ale využít můžete.


Jak znovu objevit své sebevědomí?

Až uděláte tu čistku za vším negativním, co Vás obklopovalo, tak možná bude potřebovat ještě objevit nějaký nový smysl života. Třeba jste ho dřív hledali v něčem hmotném nebo v někom jiném. Ale najednou není ani to hmotné ani ten někdo. A mělo by zůstat prázdno? Ve skutečnosti je opravdu hloupost hledat smysl života ve věcech a není úplně ideální ani v někom.

Smysl života musíte najít sami v sobě.

Když víte, co máte za sebou. Co vše jste prožili. Z čeho jste se poučili. A že jste měli sílu uzavřít vše, co Vás zraňovalo, tak máte vyhráno.

Potom opravdu získáte SEBE – VĚDOMÍ! Vědomí toho, kdo jste, jakou máte hodnotu a čím můžete pomoci ostatním.

Smyslem života ale není cíl. Protože když dojdete do cíle, tak najednou zjistíte, že už to máte. A co dál? Čekali jste, že se změní svět a najednou Vás obklopí štěstí ve všech podobách a ono se tak nestane. A Vy jste se ty roky za něčím hnali a je to k ničemu. A můžete to zopakovat a výsledek bude vždy stejný.

Štěstí je totiž cesta!

Je to cesta ve Vašem životě, kdy jste si vědomí své vlastní hodnoty. Toho čím jste si prošli a zvládli jste to. Cesta při které dokážete být oporou a pomoci, ale až ve chvíli, kdy jste  dokázali pomoci hlavně sami sobě. Jak chcete pomáhat druhým, když to sami nemáte vyřešené? Až potom dokážete být opravdovou pomocnou rukou, kterou už ale nikdo nebude odmítat jako dříve, protože by ten člověk věděl, KOHO může ztratit.

Toto vše si uvědomíte nejvíce v přírodě. Práce od rána do večera v uzavřených prostorech, práce na počítači, brzy tma, málo sluníčka – to jsou ideální podmínky na všechny deprese, narušení psychiky a následně konečná pro sebevědomí. Snažte se žít více v souladu s přírodou. Jak jídlem a volbou přírodnějších věcí, tak pobytem kdekoliv venku. Nejlepší je les. Když se podíváte na ten osamocený strom někde na kopci, tak zjistíte, že i on odolává větru, dešti, sněhu, mrazu a i když se jeho větve často ohýbají, tak se nakonec vždy vrátí, protože vyrůstají z pevných základů. A Vy ty základy máte taky!

V přírodě, naprosto mimo veškeré civilizace, si uvěodmíte, že Vy sami to zvládnete. Že Vy sami si můžete vytvořit kolem sebe takový svět, který někdo nebude snižovat, ale naopak ho bude obdivovat. A to je ten způsob, jak Vy můžete pomoci ostatním. Tím, že vytvoříte svět, kterým můžete pomoci a inspirovat druhé.

Nakonec bude všechno v pohodě! Jen tomu je potřeba jít naproti a hlavně mít ty koule ukázat všem, že pokud s Vámi zametali, tak si spletli dveře.

 

P.S.: Jsi nejlepší a Ty to víš…

T.

Sdílejte se svými přáteli.

Mé knihy najdete na: www.brichactom.cz


Čím jsou knihy zajímavé a co v nich najdete?

 • jak se začít stravovat jiným a přesto jednoduchým způsobem
 • jak rozjet metabolismus, abyste nemuseli řešit už nikdy nadváhu
 • jaké přírodní spalovače tuku vám můžou pomoci a máte je doma
 • jak zahnat chuť na sladké a kdy můžete jíst i něco sladkého bez trachu z přibrání
 • kdy můžete jíst cokoliv a nepřiberete ani gram
 • jak vypadal můj denní režim, co jsem jedl, kdy a kolik
 • obě knihy mají dohromady přes 150 receptů na jednoduchá jídla, která jsem si speciálně sestavil s vyváženým poměrem živin
 • proč není ovoce ideální na hubnutí a kolik jsem ho jedl
 • jak má vypadat svačinka a co by mělo obsahovat každé jídlo?
 • jak se stravovat na oslavách, na cestě nebo výletech
 • zjistíte, že si nemusíte jídlo vážit a počítat kalorie
 • i když já jsem chlap, 99% všech čtenářek mých knih jsou ženy, způsob funguje na muže i ženy
 • věk nerozhoduje: nejstarší paní, která zhubla podle mých knih má 83 let
 • …a spoustu jiných informací, které mi pomohly se zbavit nadváhy

Jak jsem zhubl 27 kg a našel jsem jídla, která mi pomohla zhubnout i udržet postavu

Zapomeňte navždy na diety! Jsou absolutně k ničemu. Můžete je držet klidně každý rok a každý rok zhubnete a zas přiberete zpět. Rozjeďte metabolismus, zmeňte pár věci ve svém stravování a hlavně se dobře najezte!

Napsal jsem o mém způsobu 2 knížky. První kniha (Břicháč Tom) je celý můj postup a zkušenosti. Druhou půlku knihy tvoří recepty. Druhá kniha (Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma) je doplnění rad z první knihy a, ale je hlavně kuchařkou. Vymyslel jsem si totiž vlastní recepty, tak aby se daly pokud možno připravit do 30 minut a netrávil jsem v kuchyni věčnost.

Za 6 měsíců si tyto knihy koupilo přes 30 tisíc lidí.


Vaše zkušenosti

Břicháč Tom

Jak jsem zhubl 27 kg a jak můžete i VY!

První knížka, kterou jsem sepsal jako inspiraci pro ty, kteří nechtějí bojovat s nadváhu dietami. Všude na internetu koleju spousta nesmyslů, které si ještě vzájemně odporují a samotnému mi trvalo dlouho, než jsem zjistil, co opravdu funguje.  Shrnul jsem tam své zkušenosti a principy, které jsem předtím nikde nenašel a vše si zkoušel na sobě. První polovina knihy je věnována informacím. Druhá polovina knihy je zaměřená na jídlo, inspirace na svačiny, jednoduché obědy, večeře i zdravější mlsání.

Knihu si koupilo od dubna letošního roku přes 20 tisíc z Vás. Aktuálně je vyprodaná, najdete ji v některých obchodech. Dotisk bude hotový 4.12. v omezeném počtu. Knížku si můžete předobjednat, abyste ji měli jistou.


Objednávka v ČR – cena 249 Kč, nyní za 199 Kč - Objednat -

Objednávka Slovensko – cena 10,76 E - Objednat -

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma

Pokračování prvního dílu s doplněním informací, na které se mě často ptáte. Kniha je ale hlavně kuchařkou s dalšími recepty na jednoduché vaření. Možná se říkáte: Další zbytečná kuchařka, kterých jsou tisíce a internetu stovky receptů zdarma? Klidně vyberte z nich. Já jsem si ale recepty sestavil tak, aby poměr živin byl vyvážený, byly dobré, rychle připravené a chutnaly celé rodině. Což většina receptů nesplňuje a proto se nikomu nechce zdravěji vařit. Protože je to zdlouhavé, z těžce dostupných surovin atd. tyto recepty jsou z 99% tvořeny běžně dostupnými potravinami.

Najdete v knize jak snídaně i ty rychlé z hrnečku za 3 minuty, polévky, nápoje, obědy, večeře a velkou část sladkých receptů pro zdravé mlsání bez výčitek.


Objednávka v ČR – cena 299 Kč, nyní za 239 Kč - Objednat -

Objednávka Slovensko – cena 11,24  E - Objednat -